Cestovatelská konference Cestou necestou má jistou tradici. Každý rok nás zase a znovu zajímá, kdo ze studentů či vyučujících kde byl, co tam viděl, zda to stojí za to… a nejinak tomu bude i letos.
Chcete-li, přijďte se 23. února ve 14:30 podívat do učebny 111. Bude tam pět cestovatelů, každý s jinou zemí, s jinými příhodami, s jinými zážitky. Erik Valenta (3. A) naplánoval rodinnou dovolenou vlakem po Švýcarsku. A milovníci vlaků vědí, že v Alpách je železnice zážitek. Filip Janda (3. A) je nadšený japanista, učí se japonsky, a proto není divu, že se o prázdninách podíval právě tam. Bude tedy logicky vyprávět o tom, jaké je učit se v Japonsku místní jazyk, v čem ho Japonsko překvapilo a proč bychom se tam měli vydat i my. Karolina Šmerdová (4. A) už na konferenci Cestou necestou byla, mluvila o Dominikánské republice, kam se podívala s rodinou. Tentokrát vyjela do Vietnamu, už sama, na vlastní pěst. A takhle člověk vždycky získá nejvíc zážitků. Pan profesor Lukáš Wolf nelenil a v rámci výzkumu pro svou disertační práci vyjel do Kanady, aby šel po stopách jednoho z nejpodivnějších českých fenoménu, Jana Eskymo Welzla. „Pozůstatkem“ z loňské konference je Klára Vantuchová (4. B), která měla vystoupit už loni, ale tehdy zasáhla nemoc. Povídání o Indii a Himalájích si tak budete moci poslechnout až letos.
Vstup je samozřejmě bezplatný a platí i pro zájemce z řad veřejnosti, můžete přijít a odejít kdykoliv (tj. máte-li např. sedm hodin, ničemu to nevadí – prostě přijďte, až vám skončí výuka). A třeba vás to inspiruje, abyste se příště někam vydali vy…