zpravodajství

Autor: jkrecek, 21. 6. 2026

Dělám to tak ve svých třídách ve druhém ročníku každý rok. Žáci se rozdělí do redakcí, mají šéfredaktora, webmastera, zadanou sadu útvarů… a vznikají z toho mnohdy nesmírně zajímavé výsledky. A hodně se tím člověk naučí. Najednou třeba ví, co je to perex, jak správně napsat titulek, jak vést a přepsat rozhovor nebo jak se v publicistice a zpravodajství pracuje se zdroji. Ne vždy se vše povede, přece jenom jde o první setkání s novinářskou prací. Prosíme tedy laskavé čtenáře o shovívavost a přimhouřené oči. Mnohde to ale není potřeba…

Autor: jkrecek, 20. 6. 2026

Dělám to tak ve svých třídách ve druhém ročníku každý rok. Žáci se rozdělí do redakcí, mají šéfredaktora, webmastera, zadanou sadu útvarů… a vznikají z toho mnohdy nesmírně zajímavé výsledky. A hodně se tím člověk naučí. Najednou třeba ví, co je to perex, jak správně napsat titulek, jak vést a přepsat rozhovor nebo jak se v publicistice a zpravodajství pracuje se zdroji. Ne vždy se vše povede, přece jenom jde o první setkání s novinářskou prací. Prosíme tedy laskavé čtenáře o shovívavost a přimhouřené oči. Mnohde to ale není potřeba…